Вивчення польської

Вивчення іноземних мов – це не тільки модно. Це гарний внесок у своє майбутнє, особливо, якщо своє майбутнє ви хочете пов’язати з іншою країною. Наприклад, якщо вас цікавить робота в Польщі, то вивчення польської мови буде однією з основних складників вашого успіху. А, зважаючи на те, що ця мова дуже близька кожному українцеві і проста у вивченні, можна спробувати набути знань через підручники.

Доречи, незважаючи на те, що посібників з вивчення польської мови не так багато як, наприклад, англійської, все ж таки, розгубитися легко. Для того щоб хоч якось зорієнтуватися у цьому вирі інформації, варто розуміти, що усі посібники поділені за рівнем підготовки читача. Нижче рекрутингова компанія Альянс груп пропонує вам розібратися у цих класифікаціях.

Вивчення польської – визначаємося із рівнем знання

Якщо ви зовсім не володієте цією мовою і не розумієте жодного слова, вам доведеться опановувати все із самих азів. Найперше, що варто зробити – вивчити польську абетку. У тому ж разі, якщо ви вже маєте хоча б якійсь багаж знань, втрачати час на вивчення з самого початку – не варто. Так ви можете і зовсім втратити інтерес і змарнувати час. Для тих, хто трохи розуміється на польській, для вірного вибору підручнику, радимо скористатися цими рівнями на які поділені усі підручники:

Początkujący

A1

Ті, хто володіють базовими знаннями з польської, розуміють та самостійно вживають повсякденні фрази, можуть будувати елементарні речення і пояснювати свої потреби, а також розуміють співрозмовника, якщо він говорить повільно і допомагає себе зрозуміти – можуть спробувати підручники рівня А1.

Niższy średnio zaawansowany

A2

Цей рівень передбачає вміння підтримувати розмову на знайому звичну тему, описати своє середовище, побут, особисте життя, місцеву географію та роботу, спілкування в магазині для здійснення покупки. Діалоги будуються на  простих словах та реченнях, що найчастіше зустрічаються у мові і не вимагають специфічних знань. Цей рівень дозволяє спілкуватися на базовому рівні у звичних умовах на поширені теми.

Średnio zaawansowany

B1

Цей рівень говорить про те, що учень вільно спілкується у побуті, навчанні чи дозвіллі, досить вільно почувається у польському середовищі і може вирішити більшість проблем самостійно, без перекладача.  Мається на увазі вміння зрозуміти основу змісту нормативного мовлення, що стосується сфери його інтересів, роботи чи навчання. Може розповісти про себе, свій досвід, цілі та сподівання.

Wyższy średnio zaawansowany

B2

Цей рівень передбачає вміння розуміти основний зміст тексту чи розповіді не тільки на побутові теми, а й на фахові. Може підтримувати розмову, вступати в дискусії та наводити свої власні аргументи за чи проти. У даному випадку передбачається  вільне спілкування із носіями мови при розмові у будь-яких умовах чи темпі.

Zaawansowany

C1

Рівень С1 передбачає вміння розуміти досить важкі для сприйняття та об’ємні тексти, тлумачити та перекладати їх істинне значення.   Спілкування не приносить складнощів, є вільним – без хвилювань, у будь-який час, без прив’язки до умов середовища, самопочуття чи настрою, з легким підбором потрібних слів та висловів. Людина має легко висловлювати власну думку щодо суспільного життя, на роботі чи навчанні і не тільки на прості базові теми, а й брати участь у фахових обговорюваннях, свідомо володіючи граматичними структурами.

Profesjonalny

C2

Це найвищий рівень, який дає змогу вільно володіти мовою, розуміти будь-яку інформацію і розмовляти на будь-які теми. Людина може з легкістю переказати інформацію, скомпонувати її, зробити більш стислою без втрати суті і зв’язності. Мова є швидкою та спонтанною, є розуміння прихованого змісту навіть у найскладніших ситуаціях.

Підручники для швидкого вивчення польської мови

Як не дивно, але рекрутингова компанія Альянс груп радить особливу увагу звернути на підручники, авторами яких є поляки. Саме вони найкраще викладають свою мову, а її вивчення є найпростішим. Якщо ж говорити більш конкретно, то найбільш успішними у цьому випадку будуть підручники із серії  Hurra!!! Po polsku. Так, їх почали випускати ще у 2004 році, але свою актуальність вони не втратили.

До кожного підручника серії можна знайти зошит із завданнями та відповіді на питання. Також є і аудіо-матеріали, що дозволять не припиняти процес навчання ані в автівці, ані у дорозі. Доречи, ці підручники з польської можна безкоштовно скачати в інтернеті.

Компанія Альянс груп наполягає: вивчення польської мови дуже важливе. Знаючи мову, знайти роботу в Польщі і облаштувати своє життя в країні не буде неважко!

Рівень

Підручник

Опис

A1

A2

B1

Не зважаючи на те, що ця серія підручників вже доволі старенька (перші книги друкувалися ще 2004 року), все ж вона одна з найкращих для вивчення польської мови з нуля.

До книги кожного рівня додається зошит вправ (разом із розв’язками) та аудіо-записи для виконання вправ. Я зазвичай раджу ці всі записи ділити собі по лекціях і скидати на плеєр чи телефон, щоб слухати.

Матеріал у книжках розділений на тематичні лекції, що дуже спрощує його освоєння. Разом з Hurra!!! Po polsku Ви зможете освоїти польську на рівні, достатньому для проживання в Польщі, вільного спілкування на загальні теми та навіть навчання.

Додаткова література

Д. Сток. Польська мова за три місяці – як обіцяє назва підручника за 3 місяці, освоївши 11 занять, на які він розділений, ви зможете вільно розмовляти польською. Насправді підручник доступний і вивчення мови починається з основи основ – польського алфавіту. До кожної теми додаються потрібні для вивчення слова та вправи, а в кінці видання ключі до них, головне, звісно, практика.